Going. | Łona, Webber & The Pimps - AK PG Kwadratowa

Łona, Webber & The Pimps

19:00 | Sobota, 9 grudnia 2017
AK PG Kwadratowa

Koncert

od 40 zł

od 40 zł

Ostatni album Łony i Webbera to prawdopodobnie jeden z ważniejszych muzycznych akcentów ubiegłego roku i niewątpliwie najlepsza z dotychczasowych płyt duetu. „Nawiasem mówiąc” dawno osiągnęła już status Złotej Płyty, zaś singlowy „Błąd” zebrał ponad 6 milionów wyświetleń w sieci. To doskonały powód by ponownie ruszyć w trasę. Najlepiej zabierając ze sobą zgraję muzyków.

Termin: 9.12.2017, godz. 19:00 (sobota), otwarcie klubu: 19:00
Miejsce: AK PG Kwadratowa
Adres: Siedlicka 4, Gdańsk

Bilety w cenach: 40 zł (przedsprzedaż), 44 zł (Eventim), 50 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż: biuro klubu (ul. Siedlicka 4, I piętro, p.211) w godzinach 9:00-15:00
Eventim: on-line (eventim.pl), Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert

Ci dwaj mają tradycję - co kilka lat powracać w wielkim stylu. Nie inaczej było w przypadku najnowszej płyty, która pojawiła się po długim okresie względnej ciszy, błyskawicznie zyskując uznanie fanów. Na „Nawiasem mówiąc” Łona znów po mistrzowsku czerpie z bogactwa polszczyzny, opisując sprawy uniwersalne przez pryzmat swojego pokolenia, które od poprzedniego albumu zmieniło nieco punkt siedzenia. Webber brawurowo podpiera się elektroniką, wykorzystuje żywe instrumenty i choć nie ściga się z trendami, przekonuje, że wie, co w muzyce piszczy, stuka, klekocze i powarkuje. Tu nie ma przypadkowych dźwięków, zaś współpraca między raperem i producentem jest podręcznikową definicją twórczej chemii.

Tak jak „Nawiasem mówiąc” daleko do typowej hip-hopowej płyty, tak i koncertowa formuła szczecinian odbiega od klasycznego rapowego widowiska. Zamiast wyeksploatowanego schematu "raper i dj" dostajemy bowiem Łonę i Webbera z muzykami z projektu The Pimps, czyli w rozbudowanej formie, która stanowi zupełnie nową muzyczną opowieść.

„Poza Nawiasem Tour” następuje przeszło rok po wydaniu płyty, co czyni tę trasę jeszcze ciekawszą; najbliższe koncerty będą się różnić od tych granych bezpośrednio po premierze albumu. Panowie zagrają naturalnie utwory z Nawiasem mówiąc, ale sięgną też po kawałki dotąd nie wykonywane na żywo, nie zabraknie kompozycji z poprzednich płyt w nowych aranżacjach, nie zabraknie wreszcie najnowszych utworów duetu, jak choćby „Ostatniej prostej” z tegorocznego albumu „nowOsiecka+”.

Do zobaczenia!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  ponownie     9001500eventim     dotychczasowych     webbera     formie     blyskawicznie     godzinach     dlugim     najnowszej     muzykami     wielkim     nowa     zywe     ostatniej     webber     rapowego     ktore     siedzenia     siegna     projektu     kawalki     miedzy     zabraknie     definicja     okresie     akcentow     lony     kwadratowaadres     schematu     premierze     ciszy     raper