Going. | Comedy Shorts - Fundacja Ad Arte

JESIEŃ FILMOWA 2017: Comedy Shorts

Pośmiejmy się! Zapraszamy na pokaz sześciu krótkometrażowych komediowych filmów - fabularnych i animowanych, m. in. z Holandii, Austrii i Chorwacji.

JESIEŃ FILMOWA to cykl rozproszonych wydarzeń filmowych ożywiających kulturalne życie Poznania w drugiej połowie roku. W programie między innymi: najlepsze kino krótkometrażowe ze świata, przedpremierowe pokazy filmów z pogranicza filmu i sztuk wizualnych z udziałem twórców, wydarzenia edukacyjne i branżowe.

Comedy Shorts 2017
To zestaw anegdot pełnych różnorodnego rodzaju humoru - przez absurdalny żart sytuacyjny po czarny humor, utrzymanych w pozytywnym tonie, które jednocześnie nieśmiało apelują o dystans do samego siebie, szczególnie w tym galopującym, stechnologizowanym świecie.

Do łez rozbawią Was m.in. filozoficzne rozmyślania animowanej kaczki w depresji, ekstremalne zakupy na czas w centrum handlowym, wybitnie aktualna refleksja nad uzależnieniem od selfie oraz miłosny związek punkowego szczura z pedantyczną kotką.

Program:
#selfie
reż. David M. Lorenz / Niemcy 2016 / fabuła / 7 min.
Zakochana para spędza wakacje w Berlinie. Wszystko wydaje się idealne, do momentu, kiedy on chce zrobić selfie... Związek widziany z perspektywy smartfona.

Bier & Calippo
reż. Paul Ploberger / Austria 2017 / fabuła / 28 min.
Lato, stary kamper i wszechogarniające uczucie wolności. Jojo chce dołączyć do swojego chłopaka Toniego, który przebywa w trasie koncertowej ze swoim zespołem, jednak sytuacja komplikuje się, kiedy nadopiekuńczy ojciec odkrywa jej sekret.

Have Heart
reż. Will Anderson / Wielka Brytania 2017 / animacja / 12 min.
Zapętlony GIF przeżywa kryzys egzystencjalny. Barwna animacja z bohaterami złożonymi z figur geometrycznych i ścieżce dźwiękowej przywołującej skojarzenia z grami komputerowymi z lat 90-tych.

Noticed
reż. Limor Diamant / USA 2015 / fabuła / 15 min.
Kiedy samotna pracownica poczty odkrywa, że naprzeciwko niej mieszka podglądacz, rosnąca fascynacja nim wysyła ją w zaskakującą podróż.

Life with Herman H. Rot
reż. Chintis Lundgren / Chorwacja 2015 / animacja / 11 min.
Herman jest punkowym szczurem, mieszkającym samotnie w zabałaganionym mieszkaniu.
Gdy po pijaku wraca do domu, zostaje zauważony przez uroczą burżuazyjną kotkę, która następnie zjawia się u jego drzwi. Z wszystkim, co posiada.

For Free
reż. Merijn Scholte Albers, Tobias Smeets / Holandia 2016 / fabuła / 8 min.
Mimo, że Ruud i Els są małżeństwem od wielu lat, wystarczy jedna minuta, aby spojrzeli na siebie zupełnie inaczej.

Łączny czas pokazu: 81 min.
Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej.
Bilety: 15 zł /do nabycia wkrótce/

JESIEŃ FILMOWA 2017
Więcej informacji: adarte.pl / Fundacja Ad Arte
Finansowanie: Miasto Poznań

Partnerzy: Poznan Film Commission, Estrada Poznańska, Kino Rialto, Kino Pałacowe, Dom Tramwajarza, PIES andaluzyjski

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  skojarzenia     apeluja     kulturalne     zakochana     niej     chce     herman     calipporez     sytuacja     minherman     ktore     siebie     palacowe     wraca     ruud     innymi     edukacyjne     milosny     mieszkaniu     jojo     zakupy     wszechogarniajace     zlozonymi     minlato     handlowym     swojego     dolaczyc     andaluzyjski     2017     egzystencjalny     filmowa     komediowych