Going. | Jazz Club: Łoskot - Od Nowa

Jazz Club: Łoskot

20:00 | Środa, 15 listopada 2017
Od Nowa

Koncert

35/45 zł

35/45 zł

ŁOSKOT

Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnet basowy
Piotr Pawlak - gitara
Olo Walicki - kontrabas
Macio Moretti - perkusja

Łoskot to zespół z długą historią. Powstał w 1993 roku w Gdańsku. Czterech facetów po przejściach -właśnie do siebie wrócili. Grają nie to co zwykle i co należy, ale to czego nie należy, a ich zdaniem trzeba. Za starzy na konwenanse i zbyt dorośli na bunt. Grają jak potrafią i jak im wychodzi. Grają dla Państwa, ale też dla siebie, żeby im się nie nudziło. Starają się i to bardzo - perkusista najbardziej, bo jest nowy i z Warszawy.

Nazwa „Łoskot” fanom muzyki kojarzy się przede wszystkim z jednym z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej. Jego działalność to przełom wieków, a dokładnie lata 1993 - 2005: czasy rewolucji, która niczym słona fala znad morza wdzierała się w głąb krajowej sceny muzycznej, zmieniając oblicze jazzu i rocka. Grupa nagrała cztery albumy i zagrała masę szałowych koncertów. Łoskot zawiesił swoją działalność, kiedy powoli zaczęła wyczerpywać się formuła sceny yassowej. Od wydania ostatniej płyty „Sun” minęło już ponad 12 lat. W tym czasie członkowie zespołu prowadzili aktywne życie muzyczne, ale też poszli na terapię, zbudowali domy i urodzili dzieci.

Powoli zbliżał się czas ponownego spotkania. I stało się.
Począwszy od pierwszego koncertu w ramach OFF Festivalu, 4 sierpnia 2017, Łoskot powraca do regularnego koncertowania w Państwie i poza Państwem.

www.loskot.org
www.facebook.com/loskot.band
www.vimeo.com/loskot
www.karrot.pl/loskot

bilety: 35 zł- przedspzredaż, 45 zł- w dniu koncertu
dostępne od 16.10.2017

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  szalowych     pierwszego     wlasnie     wszystkim     dokladnie     nalezy     roku     morza     znad     siepoczawszy     dniu     2005     glab     16102017     wiekow     ramach     panstwa     wydania     perkusista     terapie     nowy     powoli     dzialalnosc     swoja     bunt     formula     urodzili     czego     kontrabasmacio     przejsciach     nudzilo     wrocili