Going. | Ewelina płacze - Teatr Polski w Bydgoszczy

W listopadowym repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy będzie można zobaczyć spektakl „Ewelina płacze” Anny Karasińskiej z TR Warszawa. W obsadzie zobaczymy m.in. wybitnego aktora – Adama Woronowicza.

„Ewelina płacze” to spektakl, w którym aktorzy grają siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach, które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie. Jest to spektakl o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne ze sobą narracje. Tekst sztuki jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Jak podkreśla autorka tekstu i reżyserka Anna Karasińska: Rozmontowujemy sytuację teatralną, aby wejść w bliskość z widzami i samymi sobą. Absurd sytuacji, którą stworzyliśmy jest sposobem na wymknięcie się poza obręb oczekiwań i schematów. W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom.

W spektaklu zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Rafała Maćkowiaka, Marię Maj, Ewelinę Pankowską i Adama Woronowicza, szerszej publiczności znanego m.in. z filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego, „Czerwony pająk” w reż. Marcina Koszałka, czy z serialu HBO „Pakt”.

tekst i reżyseria: Anna Karasińska
współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
choreografia: Marta Ziółek
asystentka reżyserki: Ewelina Pankowska

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  tworza     aktora     medialnych     obreb     polskiego     szerszej     zobaczymy     wieczynskiego     ktorym     wypowiadane     autorka     pankowska     obsadzie     naszym     rezyserka     warszawa     listopadowym     bycia     tozsamosciach     swoj     stworzylismy     polskich     publicznosci     wolnosci     fantazji     kogos     swoich     podkresla     spektaklu     samych     tego     bydgoszczy  
NULL