Going. | HRPP: Magda Piskorczyk z zespołem - Hard Rock Pub Pamela

HRPP: Magda Piskorczyk z zespołem

19:00 | Niedziela, 19 listopada 2017
Hard Rock Pub Pamela

Koncert

20/30 zł

20/30 zł

W niedzielę 19 listopada w klubie Pamela wystąpi Magda Piskorczyk - wielokrotnie nagradzana wokalistka (m.in. siedmiokrotna Wokalistka Roku według czytelników magazynu Twój Blues) obdarzona charakterystycznym, niskim głosem, ale też wyjątkową charyzmą sceniczną.

Magda jest również multiinstrumentalistką grającą na gitarze akustycznej i basowej oraz perkusji i perkusjonaliach. Ma na swym koncie koncerty prawie w całej Europie, USA i na Tajwanie. Jej dyskografia zawiera 6 płyt własnych (w tym 3 nominowane do nagrody Fryderyk) plus kilkanaście z udziałem gościnnym i szereg kompilacji wydanych w Europie i Singapurze. Współpracowała między innymi z Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Billy Gibsonem z Memphis (wirtuozem harmonijki, laureatem Blues Award) czy Slidin’ Slimem (popularnym wokalistą i gitarzystą ze Szwecji).

Magda Piskorczyk kojarzona jest głównie z bluesem, ale jej muzyka to bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (blues, funk, soul, jazz, gospel), rocka i muzyki etnicznej, zwłaszcza afrykańskiej oraz własne kompozycje. Do jednej z nich (Rzeźb mnie) piękny tekst dopisał Bogdan Loebl.

Od 2011 roku Magda prowadzi warsztaty muzyczne według własnego autorskiego programu Masterclass, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem w Bolesławcu, gdzie przez dwa lata pełniła też funkcję dyrektora. Efektem takich warsztatów w warszawskim Ośrodku Kultury Ochota była nagrana w studio OKO i wydana w 2012 roku płyta „Magda Piskorczyk Masterclass”. Prowadziła także warsztaty wokalne na Meskalina Blues Festival w Środzie Wielkopolskiej, tygodniowe warsztaty muzyczne masterclass w Luksemburgu, była również instruktorem na warsztatach rockowych iM granie w Domu Kultury Imielin.

Magda jest autorką płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka; albumu „Magda Live”, zarejestrowanego na żywo w Radiu Gdańsk oraz płyty prezentującej koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem: „Live at Satyrblues”. W 2011 roku Magda wydała dwie płyty: studyjny album „Mahalia” upamiętniający setną rocznicę urodzin królowej muzyki gospel Mahalii Jackson i podwójny album „Afro Groove” prezentujący zapis koncertu nagranego z Billy Gibsonem, wirtuozem harmonijki z Memphis.

Na początku tego roku ukazała się w limitowanym nakładzie w formie digipaka płyta „Make Your Spirit Fly”, zawierająca pierwsze solowe nagrania Magdy z 2002 roku.

W Pameli Magdzie towarzyszyć będą: na perkusji - Bartosz Kazek, na gitarach - Marcin Zaleś, który dołączył do jej zespołu latem. Poprzedni koncert Magdy w tym miejscu odbył się w lutym w ramach 19. urodzin Pameli i był później retransmitowany przez Radio PiK.

Tak mówiła po nim bohaterka: "Nie pierwszy raz dane nam było zagrać w Toruniu. O Pameli słyszałam dużo dobrego, że miejsce z klimatem, że publika, która tam przychodzi jest osłuchana. I kolejny raz Toruń nie zawiódł! Publiczność była magiczna, pięknie współtworząca klimat, żywo reagująca na to co dzieje się muzycznie. Za co wielkie brawa. A Pamela to klub w istocie klimatyczny, prowadzony przez osoby z pasją i serduchem otwartym.”

Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł, w dniu koncertu 30 zł.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  krolowej     siedmiokrotna     dyrektora     autorka     muzyki     bardzo     sceniczna     przychodzi     mahalia     harmonijki     przez     memphis     dopisal     wyjatkowa     afro     miejsce     towarzyszyc     innymi     twoj     serduchem     takich     setna     reagujaca     groove     wielkie     tego     dniu     luksemburgu     jednej     radio     slimem     charyzma