Going. | Sputnik nad Bydgoszczą - Preludium - Kino Orzeł

Sputnik nad Bydgoszczą - Preludium

18:00 | Sobota, 13 stycznia 2018
Kino Orzeł

Film

11/14 zł

11/14 zł

11 SPUTNIK NAD BYDGOSZCZĄ - PRELUDIUM
Festiwal Filmów Rosyjskich

Bilet na jeden film: 11/14 zł

g. 18:00
Niemiłość

reżyseria: Andriej Zwiastowice

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), rosyjski kandydat do Oscara®, to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

g. 20:15
Babilon Bolszoj

PRZEDPREMIERA

W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem. Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media w Rosji obiegła sensacyjna wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści Pavla Dmitrichenko – jednego z solistów baletu. Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role. Głos tancerzy w filmie jest bardzo ważny z uwagi na fakt, że nie powiela schematu niezrealizowanych ambicji i chęci, w ciekawy sposób opowiada o tym wszystkim, co staje się udziałem tancerza – piękny świat sceny, moc wyrzeczeń i w końcu rzeczywistość, która jest czymś abstrakcyjnym w kontekście tego, co dzieje się w teatrze.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  niezrealizowanych     maja     marjana     obrazenia     mialo     wzajemne     przeszkoda     obraz     klotni     ograniczaja     bolszoj     dyrektor     porzucenie     sytuacje     urazy     kontekscie     2015babilon     siergiej     przedpremierowyniemilosc     byly     zywej     rozstania     sensacyjna     roku     wzajemna     tego     powazne     wladze     ulozeniu     koncu     sredniej     osobowosci