Going. | Wielka sztuka na ekranie: Rafael Santi - dodatkowy seans - Kinoteatr Rialto

Wielka sztuka na ekranie: Rafael Santi - dodatkowy seans

18:00 | Sobota, 13 stycznia 2018
Kinoteatr Rialto

Film

25 zł

25 zł

Wielka sztuka na ekranie: Rafael Santi - DODATKOWY SEANS!

Zapraszamy na WYSTAWY NA EKRANIE - cykl prezentujący kolekcję najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD, zobaczycie wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

13 stycznia - w sobotę, o godz. 18:00 - zapraszamy na dodatkową wystawę "RAFAEL SANTI" w reżyserii P. Grabsky'ego!

Niewielu artystów w dziejach sztuki miało tak bogate życie, jak Rafael Santi. Zmarł w wieku zaledwie 37 lat, a mimo to potrafił pozostawić niezatarty ślad w historii sztuki. Jego ojciec Giovanni Santi był malarzem i intelektualistą na dworze Federica da Montefeltro w Urbino i prawdopodobnie też osobą, która zainspirowała i wykształciła syna. W wieku 17 lat Rafael wszedł na salony i doskonale poradził sobie w kręgach towarzyskich Urbino, a potem Florencji i Rzymu. Zawsze uprzejmy, elegancki, nienagannie ubrany i skromy potrafił zaskarbić sobie łaski możnych, od których zależały zamówienia na dzieła sztuki mające ozdobić ich pałace, wille i kościoły.
Wędrówkę po życiu artysty rozpoczynamy od domu rodzinnego w Urbino, gdzie Rafael jako dziecko nauczył się pierwszych rudymentów sztuki, a następnie przenosimy się do Palazzo Ducale, gdzie w młodości po raz pierwszy nawiązał kontakt z wielkimi arcydziełami epoki. Następnie oglądamy Florencję, gdzie tworzyli w tym samym czasie starsi mistrzowie epoki: Leonardo da Vinci i Michał Anioł, a gdzie Rafael malował swoje słynne Madonny. Opowieść kończy się w Rzymie – mieście, które konsekrowało sztukę przez związek z religią. W Watykanie film pokazuje najsłynniejsze dzieła artysty: freski w Stanzach Watykańskich, Madonnę di Foligno, Koronację Matki Boskiej i inne. Oglądamy także wnętrza Pałacu Apostolskiego i Kaplicy Sykstyńskiej upiększone talentem Rafaela.

Opowieść o życiu wielkiego artysty została wzbogacona o fabularyzowane sceny przeplatane komentarzami wybitnych historyków sztuki: Antonia Paolucciego, Vincenza Farinelli i Antonia Natalego. Odwiedzimy 20 miejsc i zobaczymy 70 dzieł sztuki, z czego ponad 30 to najsłynniejsze i najbardziej reprezentatywne dzieła Rafaela.

>> Bilety (25 zł):
http://bit.ly/2lj9uI9

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  samym     najbardziej     wyksztalcila     ekranie     grabskyegoniewielu     slynne     wybitnych     kosciolywedrowke     grafiki     zainspirowala     odwiedzimy     leonardo     vincenza     zaskarbic     jakosci     ktora     roznych     rafaela     sceny     syna     stycznia     religia     salony     mistrzowie     historykow     talentem     mozna     sykstynskiej     palace     godz     muzealnych     artystow