Going. | Niemiłość / Film w TR. Against Gravity przedstawia - TR Warszawa

Niemiłość / Film w TR. Against Gravity przedstawia

19:00 | Poniedziałek, 8 stycznia 2018
TR Warszawa

Film

Sold out

Sold out

Na otwarcie cyklu "Film w TR. Against Gravity przedstawia" zapraszamy na specjalny pokaz przedpremierowy najnowszego filmu Andrieja Zwiagincewa „Niemiłość”. Premiera filmu w polskich kinach 2 lutego 2018.

"Niemiłość", rosyjski kandydat do Oscara® , to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spivak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Film „Niemiłość” zdobył już szereg nagród, m.in. Nagrodę Jury na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, Nagrodę Główną w Konkursie Głównym London Film Festival 2017 oraz dwie Europejskie Nagrody Filmowe: za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę. Jest nominowany do tegorocznych Złotych Globów w kategorii "Film nieanglojęzyczny". "Niemiłość" jest też oficjalnym rosyjskim kandydatem do Oscara.

reż. Andriej Zwiagincew
Rosja, Francja, Belgia, Niemcy / 2017 / 127 min.

bilety: 20 PLN
kup bilet on-line: https://bilety.trwarszawa.pl

------------------------

FILM W TR. AGAINST GRAVITY PRZEDSTAWIA

Cykl comiesięcznych specjalnych projekcji filmowych, przygotowany we współpracy z Against Gravity – dystrybutorem filmów i organizatorem Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. W programie przedpremierowe pokazy filmów, m.in. Andreja Zwiagincewa, Jagody Szelc, Ai Wei Weia – do obejrzenia w TR Warszawa przed ich oficjalną premierą w kinach.

Współpraca Against Gravity i TR Warszawa to część długofalowego programu partnerstw najważniejszych instytucji i organizacji, działających w obszarze kultury w Warszawie. Wspólnie przygotowujemy program zarówno dla widzów wiernych od lat, jak i tych, którzy nas jeszcze nie znają. Działamy na rzecz rozwoju publiczności w Warszawie i razem tworzymy kulturalną stolicę!

W ramach cyklu pokazane zostaną filmy:

STYCZEŃ: "Niemiłość", reż. Andrej Zwiagincew
LUTY: "Wieża. Jasny dzień.", reż. Jagoda Szelc
MARZEC: "Szukając Jezusa", reż. Katarzyna Kozyra
KWIECIEŃ: "Human Flow", reż. Ai Wei Wei
MAJ: "Isabelle i mężczyźni", reż. Claire Denis
CZERWIEC: "Endangered Species", reż. Gilles Bourdos

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej