Going. | Wypełnić pustkę - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Film "Wypełnić pustkę" w reżyserii Ramy Burshtein to poruszająca opowieść o dojrzewaniu do miłości, osadzona w świecie chasydów. Pokaz filmu odbywa się w ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Muzeum POLIN przygotowało z tej okazji specjalne wydarzenia.

21 stycznia, wstęp wolny, audytorium

Siostra 18-letniej Shiry umiera, pozostawiając męża i kilkumiesięczne niemowlę. Żeby zatrzymać dziecko przy rodzinie, społeczność decyduje się wydać Shirę za jego ojca.

Życie "charedim" (bogobojnych Żydów) ukazane jest w filmie z niezwykłej i rzadkiej perspektywy - przez reżyserkę należącą do tej społeczności. Rama Burhstein proponuje spojrzenie na religię i tradycję nie jak na krępujące więzy, ale przestrzeń, w której kobieta może znaleźć spełnienie. "Wypełnić pustkę" otrzymał m. in. Nagrodę Izraelskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu fabularnego oraz za najlepszą rolę kobiecą.

Po projekcji zapraszamy na rozmowę z rabinem Szalomem Stamblerem i jego żoną Diną Stambler z ruchu chasydzkiego Chabad Lubawicz. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Magdziak-Miszewska.

Zapraszamy również na inne wydarzenia w ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu: http://bit.ly/2CIzkjA

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  decyduje     niemowle     moze     httpbitly2cizkja     spolecznosc     umiera     przygotowalo     zapraszamy     wstep     rezyserii     filmie     spolecznosci     wypelnic     ukazane     nalezaca     krepujace     jest     charedim     milosci     kosciele     chabad     jego     stambler     izraelskiej     role     inne     tradycje     szalomem     przez     rowniez     spojrzenie     perspektywy