Going. | „Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum - Kino Muranów

„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum

14:00 | Niedziela, 21 stycznia 2018
Kino Muranów

Film

25 zł

25 zł

„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza. Każda wystawa Rembrandta jest oczekiwana z niecierpliwością, ale prezentowane wystawy przygotowane przez londyńską Galerię Narodową i amsterdamskie Rijksmuseum są wydarzeniem wyjątkowym. Dokumentaliści otrzymali uprzywilejowany dostęp do tych placówek i stworzyli na widzów kin na całym świecie film jedyny w swoim rodzaju. Zawiera on dokładna analizę każdego z kluczowych pokazywanych arcydzieł wraz z wypowiedziami zaproszonych gości, w tym kuratorów i czołowych historyków sztuki. Dla wielu, Rembrandt jest największym artystą, jaki kiedykolwiek żył, a ten film stara się odkrywać prawdę o człowieku, uważanym za legendę.

Film z serii EXHIBITION ON SCREEN: Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów.

Zapraszamy w podróż po największych muzeach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  jego     wypowiedzi     skupia     ostatnich     powstaly     ekspertow     przygotowane     zaproszonych     niecierpliwoscia     roznych     wielkie     wystawa     placowek     screen     dokumentalisci     wedrowce     pokazywanych     nazwac     ktora     podroz     amsterdamiewystawa     wszystko     czlowieku     gosci     wizualnie     obrazy     wystaw     kuratorow     definiujacymi     legendefilm     prawde     historykow