Going. | „Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum - Kino Muranów

„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum

14:00 | Niedziela, 21 stycznia 2018
Kino Muranów

Film

25 zł

25 zł

„Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza. Każda wystawa Rembrandta jest oczekiwana z niecierpliwością, ale prezentowane wystawy przygotowane przez londyńską Galerię Narodową i amsterdamskie Rijksmuseum są wydarzeniem wyjątkowym. Dokumentaliści otrzymali uprzywilejowany dostęp do tych placówek i stworzyli na widzów kin na całym świecie film jedyny w swoim rodzaju. Zawiera on dokładna analizę każdego z kluczowych pokazywanych arcydzieł wraz z wypowiedziami zaproszonych gości, w tym kuratorów i czołowych historyków sztuki. Dla wielu, Rembrandt jest największym artystą, jaki kiedykolwiek żył, a ten film stara się odkrywać prawdę o człowieku, uważanym za legendę.

Film z serii EXHIBITION ON SCREEN: Wielkie malarstwo na ekranie kina Muranów.

Zapraszamy w podróż po największych muzeach świata. Obrazy pojawią się na ekranie z różnych perspektyw, zaś niezwykłej wizualnie wędrówce po galeryjnych salach będą towarzyszyły historie malarskich arcydzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  stara     analizujacych     niezwyklej     pokazywanych     rembrandta     prezentowane     exhibition     skupia     wystawa     przez     kiedykolwiek     kuratorow     kazdego     ekspertow     jego     film     czlowieku     biografie     malarza     historykow     tego     nazwac     pozwala     definiujacymi     powstaly     wielu     najwazniejszych     rembrandt     arcydziel     najwiekszym     kluczowych     styl