Going. | Spotkanie filozoficzne: Księżyc Jowisza - Kino Muranów

Spotkanie filozoficzne: Księżyc Jowisza

19:00 | Środa, 17 stycznia 2018
Kino Muranów

Film

22 zł

22 zł

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 17 stycznia (środa), o godz. 19:00 do warszawskiego kina Muranów, na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film "Księżyc Jowisza" w reż. Kornela Mundruczó - unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. To porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr hab. Marcin Poręba z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 22 zł.

--------------------------------------------------------------------------------

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

--------------------------------------------------------------------------------

OPIS FILMU:

„Księżyc Jowisza”, najnowszy film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Prezentowany w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017 wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie. Nikogo jednak nie pozostawił obojętnym. Film zdobył również Nagrodę Główną oraz Nagrodę w kategorii: Najlepsze efekty specjalne na najważniejszym Międzynarodowym Festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

„Księżyc Jowisza” to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy „Białego Boga” i „Delty”, a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. Poprzedni film Kornela Mundruczo, thriller „Biały Bóg”, był prezentowany oraz został laureatem Nagrody Głównej sekcji „Un Certain Regard” MFF w Cannes 2014.

„Księżyc Jowisza” to porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  zdolnosciach     lekarz     kazde     przyszlosc     swiata     2017     manipulacje     dotyczace     fundamentalnymi     oraz     glowna     gdzie     myslenia     zbic     najlepsze     kryzysem     wszechstronne     samodzielnego     kiedy     sekcji     nadprzyrodzone     trzymajacego     postrzelony     zdobyl     najblizsza     ktoremu     jest     ogarnietej     mysli     reakcje     dowiaduje     dorobku