Going. | Cláudia Dias "Tuesday" - Teatr Studio

Cláudia Dias "Tuesday"

19:00 | Wtorek, 24 lipca 2018
Teatr Studio

Teatr

20/30 zł

20/30 zł

Przyjdź do nas na wtorek!
Cláudia Dias, zafascynowana w dzieciństwie programem telewizyjnym Vasco Granji, magicznymi światami, które tworzył z plasteliny, tektury lub pojedynczej linii, trzydzieści kilka lat później przywołuje ten świat w swoim spektaklu.

Cláudia Dias ( Portugalia), Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air
STUDIO teatrgaleria
24 lipca, godz. 19.00, czas trwania: 60 min.,
spektakl z napisami w języku polskim i angielskim
BILETY : 30/20 zł
po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Jadwiga Majewska)
możliwość kupienia książki „Tuesday...”

Cláudia Dias wraz z Lucą Bellezze buduje opowieść o podróży chłopca z Syrii do Włoch. Wybrała ją jako punkt wyjścia dla żywej kreskówki, wykonywanej za pomocą kawałka sznurka. W czasach, gdy linie podziału, granice, bariery, frontowe linie konfliktów i dramat uchodźców stojących w kolejce do identyfikacji, twarde linie radykalnych frakcji politycznych i organizacji religijnych to codzienność, artyści pracują nad linią jednoczącą, która mogłaby utrzymać razem rozpadającą się rzeczywistość.
„Tuesday” jest drugą częścią siedmioletniego projektu „Siedem lat siedem sztuk”, którego premiera odbyła się w czerwcu 2017 roku. Każdego roku Dias tworzy jeden spektakl, który po siedmiu latach stanie się częścią projektu odtwarzanego codziennie przez wszystkie dni tygodnia.

Cláudia Dias jest choreografką, performerką i pedagogiem. Jej twórczość w zakresie sztuk performatywnych prezentowana była w wielu teatrach i na festiwalach w Portugalii i zagranicą. Dias studiowała taniec w Akademii w Almadzie oraz na Fórum Dança i uzyskała tytuł magistra sztuk teatralnych na Uniwersytecie Nowym w Lizbonie. Działalność artystyczną rozpoczęła w Grupie Tańca w Almadzie i była częścią kolektywu artystów Ninho de Víboras (1997/2004). Była częścią grupy współpracujących ze sobą wykonawców, teoretyków i artystów RE.AL, gdzie występowała z João Fiadeiro. Była także ważną częścią wypracowania, rozwoju i systematyzacji metody kompozycji w czasie rzeczywistym - Real Time Composition, którą kontynuuje do dziś. Jest autorką wielu przedstawień oraz programu szkoleń pedagogicznych w zakresie kompozycji choreograficznej. Obecnie artystka pracuje nad siedmioletnim projektem, który komentuje koncepcję nieobecnej lub niepewnej przyszłości. Poniedziałek: Watch out for the Right, pierwszy z siedmiu spektakli, które powstają co roku do 2022 r, miał swoją premierę w lutym 2016 roku. Wtorek: ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR w czerwcu 2017r. Premiera Środy, planowana jest na czerwiec 2018r. Project SEVEN YEARS SEVEN PIECES jest wspierany przez Câmara Municipal de Almada.

„TUESDAY: ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR”
Koncepcja, tekst i reżyseria: Cláudia Dias
Performerzy: Cláudia Dias, Luca Bellezze
Critical Eye – Seven Years Seven Pieces: Jorge Louraço Figueira
Scenografia i Światła: Thomas Walgrave
Asystent: Karas
Animacja: Bruno Canas
Produkcja: Alkantara
Koprodukcja: Maria Matos Teatro Municipal; Teatro Municipal do Porto
Rezydencje artystyczne: Teatro Municipal do Porto/Teatro do Campo Alegre; O Espaço do Tempo, Centro Cultural Juvenil de Santo Amaro – Casa Amarela

Kurator: Edyta Kozak

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  zafascynowana     dzis     casa     codziennie     teatro     ramach     kolektywu     uchodzcow     europejskiej     wazna     siedmioletniego     syrii     stojacych     spektaklu     niepewnej     tuesday     rozpadajaca     pojedynczej     takze     powstaja     2016     watch     odbyla     bellezze     podzialu     amaro     tytul     artystyczne     napisami     diasperformerzy     koncepcje     pierwszy