Going. | Cláudia Dias "Tuesday" - Teatr Studio

Cláudia Dias "Tuesday"

19:00 | Wtorek, 24 lipca 2018
Teatr Studio

Teatr

20/30 zł

20/30 zł

Przyjdź do nas na wtorek!
Cláudia Dias, zafascynowana w dzieciństwie programem telewizyjnym Vasco Granji, magicznymi światami, które tworzył z plasteliny, tektury lub pojedynczej linii, trzydzieści kilka lat później przywołuje ten świat w swoim spektaklu.

Cláudia Dias ( Portugalia), Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air
STUDIO teatrgaleria
24 lipca, godz. 19.00, czas trwania: 60 min.,
spektakl z napisami w języku polskim i angielskim
BILETY : 30/20 zł
po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Jadwiga Majewska)
możliwość kupienia książki „Tuesday...”

Cláudia Dias wraz z Lucą Bellezze buduje opowieść o podróży chłopca z Syrii do Włoch. Wybrała ją jako punkt wyjścia dla żywej kreskówki, wykonywanej za pomocą kawałka sznurka. W czasach, gdy linie podziału, granice, bariery, frontowe linie konfliktów i dramat uchodźców stojących w kolejce do identyfikacji, twarde linie radykalnych frakcji politycznych i organizacji religijnych to codzienność, artyści pracują nad linią jednoczącą, która mogłaby utrzymać razem rozpadającą się rzeczywistość.
„Tuesday” jest drugą częścią siedmioletniego projektu „Siedem lat siedem sztuk”, którego premiera odbyła się w czerwcu 2017 roku. Każdego roku Dias tworzy jeden spektakl, który po siedmiu latach stanie się częścią projektu odtwarzanego codziennie przez wszystkie dni tygodnia.

Cláudia Dias jest choreografką, performerką i pedagogiem. Jej twórczość w zakresie sztuk performatywnych prezentowana była w wielu teatrach i na festiwalach w Portugalii i zagranicą. Dias studiowała taniec w Akademii w Almadzie oraz na Fórum Dança i uzyskała tytuł magistra sztuk teatralnych na Uniwersytecie Nowym w Lizbonie. Działalność artystyczną rozpoczęła w Grupie Tańca w Almadzie i była częścią kolektywu artystów Ninho de Víboras (1997/2004). Była częścią grupy współpracujących ze sobą wykonawców, teoretyków i artystów RE.AL, gdzie występowała z João Fiadeiro. Była także ważną częścią wypracowania, rozwoju i systematyzacji metody kompozycji w czasie rzeczywistym - Real Time Composition, którą kontynuuje do dziś. Jest autorką wielu przedstawień oraz programu szkoleń pedagogicznych w zakresie kompozycji choreograficznej. Obecnie artystka pracuje nad siedmioletnim projektem, który komentuje koncepcję nieobecnej lub niepewnej przyszłości. Poniedziałek: Watch out for the Right, pierwszy z siedmiu spektakli, które powstają co roku do 2022 r, miał swoją premierę w lutym 2016 roku. Wtorek: ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR w czerwcu 2017r. Premiera Środy, planowana jest na czerwiec 2018r. Project SEVEN YEARS SEVEN PIECES jest wspierany przez Câmara Municipal de Almada.

„TUESDAY: ALL THAT IS SOLID MELTS INTO AIR”
Koncepcja, tekst i reżyseria: Cláudia Dias
Performerzy: Cláudia Dias, Luca Bellezze
Critical Eye – Seven Years Seven Pieces: Jorge Louraço Figueira
Scenografia i Światła: Thomas Walgrave
Asystent: Karas
Animacja: Bruno Canas
Produkcja: Alkantara
Koprodukcja: Maria Matos Teatro Municipal; Teatro Municipal do Porto
Rezydencje artystyczne: Teatro Municipal do Porto/Teatro do Campo Alegre; O Espaço do Tempo, Centro Cultural Juvenil de Santo Amaro – Casa Amarela

Kurator: Edyta Kozak

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  cialoumysl     telewizyjnym     lipca     ktorego     uzyskala     wspierany     2017r     rzeczywistosctuesday     gdzie     performatywnych     santo     taniec     wtorekclaudia     wystepowala     diasperformerzy     lizbonie     wyjscia     kawalka     claudia     wspolpracujacych     prezentowana     juvenil     forum     ktore     czerwcu     edyta     rozpadajaca     oraz     ramach     soba     byla     akademii