Going. | Girl | Pokaz specjalny i dyskusja w Kinie Muza - Kino Muza w Poznaniu

Girl | Pokaz specjalny i dyskusja w Kinie Muza

19:30 | Środa, 20 marca 2019
Kino Muza w Poznaniu

Film

12/18 zł

12/18 zł

Kino Muza w Poznaniu, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Uniwersytet SWPS zapraszają na wyjątkowy pokaz przedpremierowy filmu "GIRL" Lukasa Dhonta. Po seansie odbędzie się dyskusja, której panelistami będą osoba związana z Grupa Stonewall - Tash Lisiecki, a także mgr Michał Pozdał z Uniwersytet SWPS.

Patronat nad pokazem filmu "GIRL" i spotkaniem objął Sexedpl.

➡ Środa | 20.03 | godz. 19:30 ➡ Środa | 20.03 | godz. 19:30
Bilety: 18/15/12 zł*

*Na wydarzenia specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

-------------

[OPIS FILMU]

"GIRL"
reż. Lukas Dhont | Belgia, Holandia, 2018 | 105 min.

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu. ''GIRL'' Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.

Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia się tożsamości. Dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej, nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

''GIRL'' to historia inspirowana prawdziwą biografią.

-------------

[ZWIASTUN]
https://www.youtube.com/watch?v=S1Ov6JtNXfs

-------------

[GŁOSY PRASY]

Trudno się otrząsnąć z wrażenia jakie ten film robi, debiut roku! - "POLITYKA"
Lekcja miłości, z której warto robić notatki. - "VOGUE"
Budzi refleksje i prowokuje do poszukiwania nowych rozwiązań dla społeczeństwa. - "MOVIEWAY"

-------------

[NAGRODY]

• Cannes 2018: najlepszy film sekcji 'Un Certain Regard', Palma 'Queer' dla filmu pełnometrażowego, najlepszy aktor Victor Polster, nagroda dla najlepszego debiutanta Lukas Dhont
• Europejska Akademia Filmowa 2018: Europejskie odkrycie roku
• MFF w San Sebastián 2018: nagroda publiczności - najlepszy film europejski

-------------

[W DYSKUSJI PO PROJEKCJI UDZIAŁ WEZMĄ]

➡ mgr Michał Pozdał
Psychoterapeuta, seksuolog. Naukowo interesuje się ludzką seksualnością, we wszystkich jej aspektach, psychoterapią psychodynamiczną i systemową oraz kulturą masową.

Jest założycielem Instytutu Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach. Zajmuje się pracą z osobami oraz parami doświadczającymi trudności w życiu seksualnym. Od kilku lat prowadzi spotkania psychologiczne w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Miesięcznie spotyka się z około tysiącem licealistów z całej Polski, ich nauczycielami i rodzicami. Współautor książki „Męskie sprawy” (2016) poświęconej m.in. kryzysowi męskości.

Odbywał staże w Dawlish Community College (Dawlish, Wielka Brytania), North Devon Hospice (Barnstaple, Wielka Brytania) oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia (Centrum Psychoterapii Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie).

➡ Tash Lisiecki
Osoba transpłciowa będąca w samym środku procedur związanych z prawną tranzycją. Interesuje się filmami, zarówno w zakresie ich tworzenia jak i analizy. Ma ukończone studium policealne na Warszawskiej Szkole Filmowej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej