Czytasz
Prześwietlamy program sekcji Pokazów Specjalnych 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Prześwietlamy program sekcji Pokazów Specjalnych 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Konferencja, mat. promocyjne

Sekcja Pokazów Specjalnych daje możliwość zapoznania się z najciekawszymi dziełami nagradzanymi na najważniejszych festiwalach filmowych. Od 9 do 18 października będziecie mogli obejrzeć je w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy rozpocznie się już w ten piątek i potrwa aż do 18 października. Widzowie mogą wybierać filmy zakwalifikowanych do poszczególnych sekcji – zarówno konkursowych, jak i niekonkursowych – na czele z Pokazami Specjalnymi. Postanowiliśmy wybrać dla Was pięć tytułów, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

Shirley, reż. Josephine Decker

Shirley reż. Josephine Decker, mat. promocyjne

Jednym z najciekawiej zapowiadających się filmów jest Shirley w reżyserii Josephine Decker, która zdążyła zaskarbić sobie sympatię entuzjastów nieoczywistego kina świetnym Madeline i Madeline z 2018 roku. Shirley opowiada o pisarce powieści grozy i jej mężu, profesorze literatury, którzy przyjmują pod swój dach młode małżeństwo. Fascynująca dynamika pomiędzy parami staje się głównym tematem filmu. Rolę główną zagrała Elisabeth Moss – znana ze swoich niezapomnianych występów w serialach Opowieść podręcznej czy Mad Men aktorka. Krytycy wieszczą, że również i tym razem Moss stanęła na wysokości zadania.

Poszukiwany Banksy, reż. Aurélia Rouvier & Seamus Haley

Kolejną interesującą propozycją jest dokument próbujący rozwikłać jedną z największych zagadek w świecie sztuki. Aurélia Rouvier i Seamus Haley starają się odpowiedzieć na pytanie: kim jest Banksy? Dzieło stanowi również kompaktowy przegląd najgłośniejszych dokonań tej enigmatycznej postaci.

Nadia, Motylek reż. Pascal Plante

Nadia, Motylek reż. Pascal Plante, mat. promocyjne

Niezwykle intymna opowieść o realiach życia pływaczki będącej u szczytu swojej kariery. To przepełnione pustką i niezliczonymi momentami zwątpienia filmowe studium porównywane często, z racji sposobu opowiadania i klimatu, do filmu Między słowami Sofii Coppoli. W roli głównej występuje Katerine Savard, medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzyni świata na krótkim basenie.

Havel, reż. Slávek Horák

Havel reż. Slávek Horák, mat. promocyjne

Havel to kolejna propozycja będąca mieszanką filmu biograficznego i dramatu. Choć, jak zaznacza reżyser Slávek Horák, dzieło to nie jest dokumentem, a fikcją. Druga w jego dorobku produkcja opowiada o życiu kluczowej dla dziejów Czechosłowacji postaci Václava Havla, czyli byłego prezydenta, dramatopisarza i obrońcy praw człowieka, który stanął na czele czeskiej aksamitnej rewolucji.

Sprawdź też
memy filmowe

Konferencja, reż. Ivan I. Tverdovskiy

Prawdopodobnie najbardziej wstrząsający film w sekcji pokazów specjalnych. Konferencja to opowieść o losach rodziny, która przeżyła brutalny zamach terrorystyczny, w wyniku którego tragiczną śmierć poniosło 130 zakładników. W filmie główną osią fabuły staje się bolesna konfrontacja z traumą i próba odnalezienia się w społeczeństwie. Reżyser stroni od zgłębiania politycznych implikacji zdarzenia, skupiając się całkowicie na losach głównej bohaterki.

Bilety na seanse kupicie w aplikacji i na stronie Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone