Going. | Must see!

Must see!

Poznań

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się w Poznaniu: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Ekipa Stand-up Polska wraca do Poznania. Z nowym materiałem wystąpią dla Was Antoni Syrek-Dąbrowski i Maciek Adamczyk.

Jak co roku, w rocznicę śmierci Czesława Niemena, zapraszamy na koncert poświęcony twórczości tego artysty. W programie znajdą się największe przeboje Czesława w aranżacji i wykonaniu Piotra Kuźniaka.

W streszczeniach rzecz brzmi prosto. Inteligent z miasta żeni się z chłopką. Potem rozpadły się wspólnoty, w których ludzie żyli cale życie, wieś migrowała do miasta, chłopskie dzieci poszły na studia. Nastała demokracja, wraz z nią przybył kapitalizm, a ponowoczesność stawiała na „tu i teraz”, podważała wagę tradycji i ciągłości.

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Rozmowa Pawła Leszkowicza i Daniela Rycharskiego poświęcona będzie roli sztuki wobec sytuacji osób LGBT we współczesnej Polsce. Na arenie międzynarodowej w ostatniej dekadzie obserwujemy znaczący postęp w obszarze praw obywatelskich, jak i ekspresji kulturowej osób nieheteroseksualnych, a jednocześnie nasilają się represje i nowe wykluczenia.

Do Polski przyleci James Harries z Wielkiej Brytanii! Kilka lat temu artysta w naszym kraju zdobył popularność dzięki reklamie sieci komórkowej, w której wykorzystano jego utwór.

Prawdziwa „Blues Woman” razem ze swoim zespołem zaprezentuje mistrzowskiego bluesa z domieszką solidnego soulu!

Co łączy projekty postaci do gry Wiedźmin, koszulkę Slayera, przewodnik po Szczecinie dla dzieci i „Księgę dżungli”? Za każdym projektem stoi człowiek – ilustrator. Polska ilustracja od lat 60. jest światowym fenomenem – ceniona, dostrzegana i nagradzana, ale zawieszona między światem sztuk wizualnych, projektowaniem graficznym a literaturą.

Artystki, w prywatnym życiu partnerki, poruszają w cyklu zdjęć prezentowanych w poznańskim fotoplastykonie – tematykę ciała dotkniętego chorobą. Zagrażający życiu rak piersi poprzez rytuał wspólnego performansu zostaje oswojony, a sama choroba staje się faktem społecznym, sytuacją przekraczającą ustandaryzowaną izolację. Fotografie z cyklu Cancer Erotica to zapis swoistego coming out emancypującego się poprzez chorobę ciała.

Tego jeszcze nie było! Pierwszy raz w Poznaniu gościć będziemy Karinę Shorets, instruktorkę Lindy Hop i aktorkę w jednej osobie. Od 8 lat Karina zajmuje się teatrem: jest współzałożycielką niezależnego Teatru74, w którym przez 4 lata była jedną z głównych aktorek. Od początku 2017 roku realizuje i rozwija swój autorski projekt Swing Theater.

Niełatwo określić twórczość grupy Targanescu, sami artyści niechętnie zamykają w definicjach to, co robią – najbliższe jest im określenie „muzyka drogi”. Są w ciągłym ruchu, tak jak dźwięki, które tworzą.

Koncert przygotowany przez wybitnego polskiego trębacza i kompozytora Piotra Wojtasika. W programie znajdą się nowe kompozycje artysty oraz specjalnie zaaranżowana muzyka żydowska.

Uzbrojony w dwa keyboardy, kilka kostiumów i kilogram brokatu, Stephen Paul Taylor jest jednoosobową synthpopową orkiestrą. Jego koncerty są przepełnione energią, humorem i dziwną teatralnością. Rytmy z yamahy wywołają tupanie nóżką, zaś melodie roztopią twoje serce.

W piątkowy wieczór wystąpi u nas autor tekstów, kompozytor i instrumentalista, człowiek, który z tworzenia i wykonywania muzyki czerpie ogromną przyjemność, dzieli się pasją, energią i poczuciem humoru, dzięki czemu jego koncerty, a ma ich na swoim koncie kilkaset, są pozytywne, porywające, niezapomniane…

"Niepamięć" to osobisty album o przemijaniu. Podejmuje temat młodości, z którą nierozerwalnie warszawski raper łączył muzykę, z punktu widzenia dorosłego człowieka, uwikłanego w pogoń za lepszym życiem.

  bardzo     widzimy     trzeba     obejrzenia     sprobowac     wydarzen     jest     gdzie     wybierac     wartych     czasu     wszystkiego     rzeczy     wiemy     liste     kiedy     zobaczyc     ulatwienia     dokladnie     miescie     przygotowalismy     duzo     malo     dobre     planowania     poznaniu     mieszka